עורך דין סמען - רשלנות רפואית בהריון לפרטים : טל. 04-9975713 | פקס. 04-9972631
תחומי התמחות
המשפט המסחרי
דיני נזיקין
דיני ירושה
הוצאה לפועל
המשפט הפלילי
דיני משפחה
פסקי דין והישגים
תעודות
בקשה להחזרת תפוס
רשלנות רפואית בהריון
צור קשר
שם
אימייל
טלפון
הודעה
קישורים מומלצים
פיצויי פיטורים
רשלנות רפואית בהריון
משרד עורכי דין רשלנות רפואית
משרד עורכי דין איך בוחרים
עורכי דין תאונות עבודה

מבצעים

רשלנות רפואית בהריון

 

בכול שנה, בישראל ובעולם מוגשות מאות אלפי תביעות בגין רשלנות רפואית בהריון ובלידה. תביעות אלו מגיעות לרוב בעקבות מעקב הריון שגוי, טעויות באולטרסאונד, מומים מולדים שלא זוהו בזמן וכדומה. תביעות אלו נקראות "הולדה בעוולה", והפיצוי עליהן הינו פיצוי על כך שנולד ילד עם מומים או פגמים, כאשר ניתן היה לזהות אותם במהלך ההריון ולתת לאם את הבחירה של ביצוע הפסקת הריון. לא כול בעיה במהלך הלידה היא עילה לתביעה, להלן מקרים שאי-זיהויים יכול להעיד על רשלנות רפואית בלידה :

 

תסמונת דאון

תסמונת דאון מתרחשת אחת ל-660 לידות. תוחלת החיים של לוקי תסמונת דאון היא כ-49 שנה, ו-40% מהלוקים בתסמונת נפטרים לפני גיל 5. עם זאת, תוחלת החיים של הלוקים בתסמונת עלתה מאוד בשנים האחרונות, וישנן מסגרות טובות הקולטות אותם. תסמונת דאון ניתן לזהות בעובר עוד בהריון, ולכן חשוב לעשות את הבדיקות הנכונות בזמנים שהרופאים ממליצים.

 

פיגור שכלי

פיגור שכלי ראשוני מקורו בליקוי מוחי מולד. עם זאת, סוגי הפיגור מסווגים לשלושה קטגוריות: פיגור שנגרם לפני הלידה, שזהו ליקו יגנטי הפוגע במערכת העצבים המרכזית ויכול להיגרם ממחלות הריון, תרופות, סיגריות ואלכוהול; פיגור בעת הלידה, שנגרם מליקויים במהלך הלידה כמו לחץ על הראש, חוסר חמצן או זיהומים; ופיגור לאחר הלידה, הנגרם מליקויים כמו תאונה, מחלות זיהומיות וחומרים רעילים. פיגור הנוצר בעת הריון ולידה יכול בהחלט להיות תוצאה של  רשלנות רפואית בהריון ,  ולכן חשוב להיות עם האצבע על הדופק.

 

שיתוק מוחין

מרכיב סוגים שונים, כמו מיקרוצפלוס, המפיגלגיה ועוד. שיתוק מוחין נגרם לעיתים במהלך ההריון ולעיתים בעת הלידה, לרוב בעקבות מצוקה עוברית, חוסר חמצן לעובר או בעיות מוניטור שלא שמו לב אליהן בשל רשלנות .

 

מחלות גנטיות

ישנן מגוון של מחלות גנטיות, שניתן לאבחן בעת הריון אצל העובר, וחוסר איבחונן מרמז על רשלנות רפואית מצד הרופא. בין המחלות: סיסטיק פוברוזיס, תסמונת בלום, מחלת אשר, אנמיה מיוחדת ועוד. בדיקה גנטית בתחילת ההריון, לצד בדיקות אולטרסאונד מיוחדות לאורכו, יכולות להביא לזיהוי מוקדם של המחלה והתמודדות עם המשך ההריון ותוצאותיו.

 

 

 

רשלנות רפואית בהריון טל. 04-9975713 | פקס. 04-9972631

עורך דין סמען - רשלנות רפואית בהריון קידום אתרים טוק טוק חדרים מבחר גדול של צימרים לפי שעה חדרים צימרים בצפון
כל הזכויות באתר עורך דין סמען שמורות חל איסור להעתיק מידע או כל דבר אחר ללא רשות בכתב .
עורך דין סמען

עורך דין סמען רשלנות רפואית בהריון